Požádal mě o ruku, které věci zařídit co nejdřív?

Konečně přišla ta chvíle, na kterou většina žen v páru čeká. Ano, myslíme zásnuby. Po počátečním šoku a radosti zároveň přichází otázka – co teď? Co mám zařídit jako první? Na co nezapomenout? Právě pro Vás je určen tento článek.

Termín a místo svatby

První věc, kterou je třeba vyřešit, je datum svatby. Pokud nebudete znát termín svatby, nemůžete skoro nic zařídit. Termín svatby volte podle vlastního uvážení, například v měsíci, který máte nejraději, na vaše výročí apod. Po zvolení termínu svatby je poté důležité zvolit místo obřadu a jeho typ. Nejprve musíte zvolit, zda chcete obřad civilní nebo církevní, podle toho se pak odvíjí místo. Nezapomeňte společně s místem svatby vyřídit také matriku, která k vámi vybranému místu, přísluší.

Žádost o ruku
Žádost o ruku

Rozpočet svatby

Po zvolení termínu a místa je dobré rozmyslet si rozpočet na svatbu. Popřemýšlejte nad tím, kolik peněz máte na svatbu, kolik do svatby zvládnete našetřit nebo kolik peněz dostanete jako příspěvek od rodičů. Poté si rozmyslete, kolik asi jednotlivé položky svatby, jako jsou třeba svatební šaty, oblek, občerstvení, obřad, květiny atd., budou stát. Díky sestavení rozpočtu budete mít aspoň hrubou představu, kolik lidí můžete pozvat, za co můžete utratit víc a za co zase radši ušetřit.

Svatební šaty a oblek

Konečně přichází ta lepší část plánování. V případě svatební šatů si zvolte, zda si chcete šaty nechat ušít, půjčit popřípadě koupit šaty již hotové. To stejné platí i u obleku pro pány, které si také můžete půjčit, nechat ušít a koupit. Půjčení svatebních šatu řešte co nejdříve, ať máte ten nejlepší výběr.

Ostatní

Mezi další věci, které je třeba zařídit, je zvolení místa na hostinu, volíme buďto restauraci nebo například sál v kulturním domě, ve kterém si sami zařídíme catering.

Dalšími „drobnostmi“, které musíme vyřešit je potom výzdoba sálu a aut, vývazky pro svatebčany, květiny a dort s cukrovím. Nezapomeňte na to, že váš svatební den si musíte hlavně užít a ne se stresovat „maličkostmi“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *