Šperk, aneb jaký doplněk zvolit?

Stejně jako bílé šaty, krásný a upravený účes, zdobí nevěstu také šperky, které by měly ladit s celkovou vizáží. Je velmi důležité, aby působily jako doplněk ke svatebním šatům, nikoliv jako rušivý element. Správně zvolené šperky mohou udělat i z jednoduchých šatů, luxusní svatební model. Je třeba si na výběru dát skutečně záležet, stejně jako je tomu například v případě svatební kytice. Nezapomínejte, že právě na detailech nejvíce záleží.

Nic se nemá přehánět, pravidlo méně je někdy více platí u svatebních doplňků opravdu na 100%. Pokud máte výrazné svatební šaty, hodně zdobené, rozhodně se držte toho, že šperky stačí opravdu jednoduché a spíše méně výrazné.

Ovšem pokud máte jednoduché šaty, můžete naopak pořídit výrazné šperky, které jim dodají na eleganci. Pořizujte si takové, ve kterých se cítíte dobře, nesmí Vás nikde tlačit nebo třeba píchat.

Váš vzhled je důležitý, ale pohodlí by mělo být na prvním místě, abyste si svůj velký den mohla pořádně vychutnat.

Snubní prstýnky
Snubní prstýnky

Jaké šperky zvolit?

Je mnoho materiálu, ze kterého můžete vybírat. Mezi ten nejoblíbenější a cenově nejdostupnější patří nepochybně bižuterie.

Nevěsty často volí perly a korálky na silonových nitích. Takové náušnice a náhrdelníky vypadají velmi romanticky a hodí se téměř ke všem druhům svatebních šatů.

Můžete si také zvolit štrasovou korunku, která Vám dodá vzhled princezny, k té ale raději zvolte jen velmi jednoduché a spíše nenápadné doplňky.

Zlaté šperky

Jsou na svatbách také velmi oblíbené, zejména proto, že doplňují snubní prsteny. V posledních letech páry volí spíše bílé zlato, které působí méně nápadně, přesto je moderní a velmi vkusné.

Zásnubní prstýnek s briliantem
Zásnubní prstýnek s briliantem

Perlové doplňky

Jsou na svatbách velmi často využívány, bývají i součástí svatebních šatů nebo jako ozdoba v účesu.
Říká se, že perly přinášejí štěstí, navíc málokterý šperk vypadá tak něžně a romanticky, jako ten s perlami.

Perly zdobí drahé šperky, ale stejně tak můžete použít obyčejnou bižuterii, která nevypadá o nic méně krásně.  Pokud chcete být originální, zkuste zvolit šperky ve tvaru srdce, které jsou symbolem lásky a oddanosti.

Jestliže pořádáte honosnou svatbu a finance neřešíte, na trhu je k Vám k dispozici celá řada drahých a honosných šperků. Pro mladé dámy se naopak hodí šperky elegantní, které podtrhnou jejich mládí.

Elegance rovná se jednoduchost.

Pokud máte naopak ráda extravaganci a chcete být nápadná, lišit se od ostatních, potom sáhněte po špercích, které nikdo rozhodně nepřehlédne. Jedná se o zvláštní a výrazné tvary a barvy.

Nezapomínejte, že tím nejdůležitějším a nejcennějším šperkem, který máte, je Váš snubní prsten.

Ten by měl zdobit Vaši ruku již napořád. Ostatní šperky vedle něho působí jen jako doplněk, jehož výběr ovšem nelze podcenit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *