Svatební kytice pro nevěstu

Svatební kytice je pro nevěstu stejně důležitá, jako její svatební šaty a je nedílnou součástí celkové vizáže. Tento překrásný doplněk plní nejen úlohu estetickou, ale také tradiční. Podle pověry totiž po obřadu hází nevěsta kytici mezi slečny a ta, která ji chytí, bude mít do roka také veselku.

Vyberte si z mnoha různých květinových variací, tak aby k sobě vše hezky ladilo. Není to snadný úkol, proto Vám nabídneme pár praktických rad, jak na to.

Čím více informací tím lépe

Svatební kytici si většinou vybírá nevěsta sama, jen výjimečně se zhostí tohoto úkolu muž nebo oba partneři společně. Ve vámi zvoleném květinářství si zkušení pracovníci snadno poradí, jaké variace Vám nabídnou. Doporučujeme vzít s sebou fotku šatů nebo je alespoň důkladně popsat, především barvu. Je nesmírně důležité, aby ladila nejen se svatebními šaty, ale také s vaším účesem i postavou a podtrhla tak celkový dojem nevěsty.

Svatební kytice pro nevěstu
Svatební kytice pro nevěstu

Další informace, které byste květinářce neměla zapomenout sdělit, se budou týkat místa konání svatby a v jakém stylu celý obřad proběhne. I to je velmi zásadní při výběru, neboť květinová výzdoba je skutečnou třešničkou na dortu. Rozhodující je také typ obleku, který si oblékne Váš nastávající.

Nezapomeňte také na menší kytičku pro maminku ženicha a nevěsty, která by měla být kopií té, co bude držet nevěsta. Květinová výzdoba svatební tabule je také velmi žádoucí a dokáže vykouzlit z každé svatební hostiny velmi luxusní podívanou.

Nečekejte s výběrem svatební kytice na poslední chvíli

S tímto úkonem nemusíte až tak moc spěchat, ale na druhou stranu je vhodné začít se zabývat volbou svatební kytice alespoň tři týdny před obřadem. Raději si vše domluvte s určitou časovou rezervou, ať se potom nemusíte stresovat, když si nevyberete hned na první schůzce.

Cena (ne)hraje podstatnou roli

Jistě máte předem stanovený svatební rozpočet a na květinovou výzdobu jste si již vyčlenili určitou finanční částku. Není vhodné vybírat pouze podle peněz, ale také jistě nechcete, aby se vše prodražilo více, než je nutné. Na cenu se zeptejte rovnou nebo si ji najděte na webových stránkách, pokud to je možné, ať potom nejste zbytečně zaskočeni. Samozřejmě záleží na tom, z jakých květin bude Vaše svatební kytice složena a jak bohatá bude další květinová dekorace. Roční období také hraje důležitou roli, v zimě jsou květiny dražší, než je tomu na jaře a v létě. Nejlepší radou je vyhlédnout si ve svém okolí několik květinářství a postupně si zmapovat jejich ceny a také projít eventuelně reference.

Jak by měla Vaše svatební kytice vypadat?

Ve svatební den se to květinami jen hemží, jsou na autech, na obřadním místě, u svatebního stolu, zkrátka všude, ale tu nejdůležitější a nejkrásnější budete Vy držet v ruce. Proto je nezbytné, aby byla naprosto dokonalá a ladila k ostatním doplňkům. Sama si zvolte, zda ji budete chtít v jednodušším stylu nebo naopak hodně bohatou a naparáděnou, jestli bude malinká tak akorát do ruky, nebo dlouhá. Stejně tak již dopředu zauvažujte o tom, zda bude hodně barevná nebo třeba jen v jednom tónu.

Kulaté kytice, do kterých se mohou navázat různé druhy květin, se hodí téměř ke všem typům svatebních šatů a bývají u mnoha nevěst velmi častou volbou. Ideální jsou pro ženy nižší nebo drobnější postavy. Jejich vazba je jednoduchá a stylová.

Kytice převislé, kterým se často říká kapka nebo vodopád, představují velmi exkluzivní a elegantní typ svatební kytice. Bývají bohatě zdobeny, proto je velmi žádoucí, aby nevěsta měla pouze jednoduchý střih šatů. Opticky postavu prodlužují, proto se hodí i k menším a silnějším ženám. Nosí se pouze přehozené přes ruku. Aranžmá je o dost složitější a náročnější, nežli je tomu u kulatých kytic, proto je nutné počítat i s vyšším cenovým rozpočtem.

Netradiční svatební kytice se vyznačují především tím, že jejich tvar není nijak typický a jsou vázány v moderním a nekonvenčním stylu. Svatební kytice může být uvázána z jednoho nebo více druhů květin a bývají mnohdy zdobeny stuhami, perlami, ovocem, ale třeba i peřím. Fantazii se meze nekladou.

Jestliže se rozhodnete jít s módou, tak velkým hitem jsou zelenožluté svatební kytice v kombinaci s bílými doplňky. Jde o symbol lásky, porozumění a tolerance.

Při výběru jednotlivých květin hodně záleží na ročním období, které ovlivňuje jejich dostupnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *